Suomen Geronomiliitto ry:n hallitus 2021-2023

Puheenjohtaja

Heli Harju, Puheenjohtaja, Geronomi-lehden päätoimittaja

heli.harju@suomengeronomiliitto.fi

- Siikaisissa asuvaa Heliä motivoi vanhustyössä sen monipuolisuus, moniammatillisuus, erilaiset asiakaskohtaamiset ja oman osaamisen hyödyntäminen työssä. Haasteet tekevät työstä mielenkiintoista ja niiden voittaminen tarkoituksellista

Varsinaiset jäsenet

Tiina Toikka, Varapuheenjohtaja

tiina.toikka@suomengeronomiliitto.fi

- Kouvolassa asuva Tiina on päässyt geronomina työskentelemään monenlaisissa työpaikoissa ja käyttämään monipuolista osaamistaan laajasti. Nykyisessä järjestötyössään hän kehittää uudenlaisia toimintamalleja vanhustyöhön.

Katri Kulmala, Opiskelija- ja vapaaehtoisvastaava

katri.kulmala@suomengeronomiliitto.fi

- Huittisissa asuva Katri toimii seurakunnassa vapaaehtoistyön koordinaattorina ja on kiinnostunut erityisesti kehittämistehtävistä ja yhteiskunnallisesta vaikuttamisesta

Minna Kataja-Rahko, Geronomi-lehden yhteyshenkilö

minna.katajarahko@suomengeronomiliitto.fi

- Heinolalainen Minna työskentelee Suomen muistiasiantuntijat ry:n Lupa puhua hankkeen projektipäällikkönä. Projektin tavoitteena on lisätä kotona asuvien muistiperheiden jaksamista ja hyvinvointia

Heidi Hissa, Sosiaalinen media

heidi.hissa@suomengeronomiliitto.fi

- Heidi asuu Porissa ja työskentelee palveluohjaajana. Vanhustyö on lähellä Heidin sydäntä ja hän iloitsee mahdollisuuksista löytää uusia näkökulmia aidoista kohtaamisista, ilosta, naurusta ja elämän yllätyksellisyydestä

Anu Soini, Sihteeri

anu.soini@suomengeronomiliitto.fi

- Anu asuu Laitilassa ja toimii kuntatyönantajalla kolmen palvelukodin esimiehenä Säkylän kunnalla. Vanhustyön Anu kokee tärkeänä ja Geronomiliiton yhteiskunnallisena vaikuttajana, joka ajaa asioita yhteistyössä muita toimijoita kunnioittaen

Sanna Tarnanen, Sosiaalinen media

sanna.tarnanen@geronomiliitto.fi

- Helsinkiläinen Sanna on geronomiopiskelija ja kokee vanhustyön merkitykselliseksi ja antoisaksi. Sanna uskoo että elämän tarkoitus on jatkuva liike ja varmaa tässä maailmassa on vain muutos.